Základná škola Ďurkov 192, 044 19, Ďurkov

Konzultačné hodiny:

Výchovný poradca: Mgr. Tatiana Galdunová

Pondelok: 12:30 - 13:30 hod.

Streda:     12:30 - 13:30 hod.

• iný termín je možný po vzájomnej dohode so žiakom alebo rodičom.

Hlavné úlohy výchovného poradcu:

Hlavné úlohy a činnosť výchovného poradenstva sú zamerané v súvislosti s riešením výchovných a vzdelávacích problémov na  posilňovanie a podporu pozície a výchovno-poradenských aktivít výchovného poradcu ako základného článku systému výchovného  poradenstva plniaceho úlohy školského poradenstva v zmysle zákona NR SR č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ( Školský zákon ), ktorý je doplnený zákonom č. 56/2020 Z. z.  a v zmysle vyhlášky MŠ SR č.325/2008 Z.z. o výchovnom poradenstve a o poradenských zariadeniach a v súlade s Pedagogicko-organizačnými pokynmi MŠ SR na tento školský rok a s Dohovorom o právach dieťaťa.

1. Plniť úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania a profesionálnej orientácie detí, ako aj v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.

2. Poskytovať konzultácie žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení výchovných a vzdelávacích problémov, informovať ich o otázkach štúdia na SŠ a pri voľbe povolania..

3. Pripravovať a realizovať vstupné doklady a prihlášky žiakov na stredné školy.

4. Venovať pozornosť žiakom zo sociálne znevýhodneného prostredia a talentovaným žiakom. Zabezpečiť vyšetrenie u psychológa a špeciálneho pedagóga.

5. Spolupracovať s vedením školy, s triednymi učiteľmi, s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a s CŠPP.

Prílohy:   Postup pri podávaní prihlášky, Zápisný lístok, Termíny, Plán